Ramsey Soccer Fall 2019 Results


Tuesday, October 15, 2019 @ 7:30pm
Final
    HOH Mustangs 5
CHARGERS (Division 4 - Boys) 1
 
Tuesday, October 15, 2019 @ 6:00pm
Final
HOH Coyotes (Division 5 - Boys) 1
FIRE (Division 5 - Boys) 6
 
Monday, October 14, 2019 @ 7:15pm
Final
AVALANCHE (Division 5 - Girls) 2
    Maywood 0
 
Sunday, October 13, 2019 @ 5:30pm
Final
    WCL Ronaldo 3
SHARKS (Division 4 - Boys) 0
 
Sunday, October 13, 2019 @ 3:00pm
Final
    MAY Torpedoes 4
STRIKERS (Division 5 - Boys) 5
 
Sunday, October 13, 2019 @ 3:00pm
Final
    HOH Braves 9
HAMMERS (Division 4 - Boys) 3
 
Sunday, October 13, 2019 @ 3:00pm
Final
    MAY Shooters 1
TORNADO (Division 5 - Boys) 5
 
Sunday, October 13, 2019 @ 3:00pm
Final
BULLS (Division 5 - Boys) 3
    HOH Grizzlies 2
 
Sunday, October 13, 2019 @ 3:00pm
Final
    M P Green Dynasty 6
PISTONS (Division 2 Coed) 1
 
Sunday, October 13, 2019 @ 1:00pm
Final
    HAW Blue Devils 2
SABRES (Division 3 - Boys) 3
 
Sunday, October 13, 2019 @ 1:00pm
Final
RAMS (Division 3 - Boys) 2
    HAWBluStallion 6
 
Sunday, October 13, 2019 @ 1:00pm
Final
HEAT (Division 5 - Boys) 2
    HAW Knights 5
 
Sunday, October 13, 2019 @ 1:00pm
Final
CANNONS (Division 4 - Boys) 5
    G R Power 1
 
Sunday, October 13, 2019 @ 1:00pm
Final
    HAW Bulldogs 2
TIMBERS (Division 5 - Boys) 5
 
Saturday, October 12, 2019 @ 11:00am
Final
    MAY Galaxy 1
WONDER GIRLS (Division 5 - Girls) 3
 
Saturday, October 12, 2019 @ 11:00am
Final
CLASH (Division 5 - Girls) 6
    WAL BlueCyclone 1
 
Saturday, October 12, 2019 @ 9:15am
Final
    W-R Ramsaier 1
GALAXY (Division 5 - Girls) 7
 
Saturday, October 12, 2019 @ 9:15am
Final
    HAW Blues 4
THUNDERBOLTS (Division 3 - Girls) 0
 
Saturday, October 12, 2019 @ 9:15am
Final
BANDITS (Division 4 - Girls) 4
    OAK GoldNarhwal 0
 
Saturday, October 12, 2019 @ 9:15am
Final
    HOH Falcons 3
TOUGHKIDS (Division 4 - Girls) 0
 
Tuesday, October 8, 2019 @ 7:30pm
Final
    MAY Liberty 1
ICE (Division 4 - Girls) 5
 
Sunday, October 6, 2019 @ 3:00pm
Final
HAMMERS (Division 4 - Boys) 1
    WYC Wolves 6
 
Sunday, October 6, 2019 @ 3:00pm
Final
SHARKS (Division 4 - Boys) 2
    WCL Ronaldo 5
 
Sunday, October 6, 2019 @ 3:00pm
Final
    HOH Coyotes 1
HEAT (Division 5 - Boys) 6
 
Sunday, October 6, 2019 @ 3:00pm
Final
STRIKERS (Division 5 - Boys) 5
    MON Dugan 3
 
Sunday, October 6, 2019 @ 3:00pm
Final
    WYC Heat 3
CANNONS (Division 4 - Boys) 8
 
Sunday, October 6, 2019 @ 3:00pm
Final
    MAY Storm 7
TORNADO (Division 5 - Boys) 8
 
Sunday, October 6, 2019 @ 1:00pm
Final
PISTONS (Division 2 Coed) 3
    OAK Gannon 2
 
Sunday, October 6, 2019 @ 1:00pm
Final
    MAY Falcons 3
RAMS (Division 3 - Boys) 0
 
Sunday, October 6, 2019 @ 1:00pm
Final
TIMBERS (Division 5 - Boys) 3
    MON Aiello 4
 
Sunday, October 6, 2019 @ 1:00pm
Final
    MON Deyring 6
FIRE (Division 5 - Boys) 7
 
Sunday, October 6, 2019 @ 1:00pm
Final
    RID Mustangs 1
CHARGERS (Division 4 - Boys) 4
 
Sunday, October 6, 2019 @ 1:00pm
Final
SABRES (Division 3 - Boys) 3
    MON Carvelli 3
 
Sunday, October 6, 2019 @ 1:00pm
Final
    MAY Shooters 6
BULLS (Division 5 - Boys) 1
 
Saturday, October 5, 2019 @ 11:00am
Final
    FLK Furies 1
BANDITS (Division 4 - Girls) 2
 
Saturday, October 5, 2019 @ 11:00am
Final
    MON Marrotte 3
CLASH (Division 5 - Girls) 3
 
Saturday, October 5, 2019 @ 11:00am
Final
BLUE LIGHTNING (Division 3 - Girls) 0
    HAW Blues 6
 
Saturday, October 5, 2019 @ 11:00am
Final
GALAXY (Division 5 - Girls) 7
    FLN Anglers 2
 
Saturday, October 5, 2019 @ 11:00am
Final
TOUGHKIDS (Division 4 - Girls) 1
    WYC Pride 0
 
Saturday, October 5, 2019 @ 9:15am
Final
    ALL SAINTS 5
THUNDERBOLTS (Division 3 - Girls) 1
 
Saturday, October 5, 2019 @ 9:15am
Final
ICE (Division 4 - Girls) 5
    RID Cyclone 0
 
Saturday, October 5, 2019 @ 9:15am
Final
    FLN Speedboats 3
AVALANCHE (Division 5 - Girls) 0
 
Saturday, October 5, 2019 @ 9:15am
Final
WONDER GIRLS (Division 5 - Girls) 8
    FLN Mariners 6
 
Saturday, October 5, 2019 @ 9:15am
Final
    HOH Eagles 3
GOAL CATS (Division 4 - Girls) 2
 
Thursday, October 3, 2019 @ 6:30pm
Final
    MON Lee 5
TIMBERS (Division 5 - Boys) 2
 
Sunday, September 29, 2019 @ 3:00pm
Final
HEAT (Division 5 - Boys) 7
    MON Vozzolo 3
 
Sunday, September 29, 2019 @ 3:00pm
Final
BULLS (Division 5 - Boys) 2
    MON Deyring 2
 
Sunday, September 29, 2019 @ 3:00pm
Final
    HOH Redhawks 2
STRIKERS (Division 5 - Boys) 3
 
Sunday, September 29, 2019 @ 3:00pm
Final
    WYC Lightning 0
SHARKS (Division 4 - Boys) 3
 
Sunday, September 29, 2019 @ 3:00pm
Final
    HOH Broncos 1
PISTONS (Division 2 Coed) 4
 
Sunday, September 29, 2019 @ 1:00pm
Final
    P R Pygmy Owls 4
TORNADO (Division 5 - Boys) 5
 
Sunday, September 29, 2019 @ 1:00pm
Final
CANNONS (Division 4 - Boys) 1
    RID Cobras 6
 
Sunday, September 29, 2019 @ 1:00pm
Final
    FLK Stallions 1
HAMMERS (Division 4 - Boys) 2
 
Sunday, September 29, 2019 @ 1:00pm
Final
FIRE (Division 5 - Boys) 6
    MAY Torpedoes 7
 
Sunday, September 29, 2019 @ 1:00pm
Final
CHARGERS (Division 4 - Boys) 0
    G R Power 4
 
Sunday, September 29, 2019 @ 1:00pm
Final
    W-R Monti 4
RAMS (Division 3 - Boys) 0
 
Sunday, September 29, 2019 @ 1:00pm
Final
SABRES (Division 3 - Boys) 1
    P R Horned Owls 1
 
Saturday, September 28, 2019 @ 11:00am
Final
    MON Ignatiou 5
WONDER GIRLS (Division 5 - Girls) 1
 
Saturday, September 28, 2019 @ 11:00am
Final
GOAL CATS (Division 4 - Girls) 5
    FLK Furies 4
 
Saturday, September 28, 2019 @ 11:00am
Final
AVALANCHE (Division 5 - Girls) 3
    ALL HEARTS 5
 
Saturday, September 28, 2019 @ 11:00am
Final
    WYC Dynamite 0
ICE (Division 4 - Girls) 6
 
Saturday, September 28, 2019 @ 9:15am
Final
BANDITS (Division 4 - Girls) 5
    RID Fire 0
 
Saturday, September 28, 2019 @ 9:15am
Final
THUNDERBOLTS (Division 3 - Girls) 2
    FLN Wave Runners 8
 
Saturday, September 28, 2019 @ 9:15am
Final
    MON Tuli 0
GALAXY (Division 5 - Girls) 4
 
Saturday, September 28, 2019 @ 9:15am
Final
CLASH (Division 5 - Girls) 9
    ALL LADIES 8
 
Saturday, September 28, 2019 @ 9:15am
Final
    FLN Wingers 5
BLUE LIGHTNING (Division 3 - Girls) 3
 
Saturday, September 28, 2019 @ 9:15am
Final
    FLK Wind Storm 1
TOUGHKIDS (Division 4 - Girls) 2
 
Sunday, September 22, 2019 @ 3:00pm
Final
    HOH Coyotes 2
BULLS (Division 5 - Boys) 7
 
Sunday, September 22, 2019 @ 3:00pm
Final
STRIKERS (Division 5 - Boys) 2
    HAW Flyers 5
 
Sunday, September 22, 2019 @ 3:00pm
Final
PISTONS (Division 2 Coed) 0
    RID Chargers 4
 
Sunday, September 22, 2019 @ 3:00pm
Final
SABRES (Division 3 - Boys) 5
    MAY Falcons 1
 
Sunday, September 22, 2019 @ 3:00pm
Final
TIMBERS (Division 5 - Boys) 0
    HOH Redhawks 6
 
Sunday, September 22, 2019 @ 3:00pm
Final
    FLK Seneca 8
CANNONS (Division 4 - Boys) 5
 
Sunday, September 22, 2019 @ 3:00pm
Final
HAMMERS (Division 4 - Boys) 6
    ROC Missiles 1
 
Sunday, September 22, 2019 @ 1:00pm
Final
    HOH Mustangs 3
CHARGERS (Division 4 - Boys) 0
 
Sunday, September 22, 2019 @ 1:00pm
Final
SHARKS (Division 4 - Boys) 7
    W-R Bergman 1
 
Sunday, September 22, 2019 @ 1:00pm
Final
    MAY Comets 2
RAMS (Division 3 - Boys) 2
 
Sunday, September 22, 2019 @ 1:00pm
Final
    P R Burrow Owls 1
HEAT (Division 5 - Boys) 5
 
Sunday, September 22, 2019 @ 1:00pm
Final
TORNADO (Division 5 - Boys) 5
    HAW Bulldogs 3
 
Sunday, September 22, 2019 @ 1:00pm
Final
    HOH Grizzlies 7
FIRE (Division 5 - Boys) 7
 
Saturday, September 21, 2019 @ 11:00am
Final
    MAY Suns 1
CLASH (Division 5 - Girls) 6
 
Saturday, September 21, 2019 @ 11:00am
Final
GALAXY (Division 5 - Girls) 7
    MAY Starlets 2
 
Saturday, September 21, 2019 @ 11:00am
Final
TOUGHKIDS (Division 4 - Girls) 2
    HAW Sky Blue 5
 
Saturday, September 21, 2019 @ 11:00am
Final
THUNDERBOLTS (Division 3 - Girls) 2
    FLN Wingers 8
 
Saturday, September 21, 2019 @ 11:00am
Final
    MAY Liberty 4
GOAL CATS (Division 4 - Girls) 2
 
Saturday, September 21, 2019 @ 9:15am
Final
ICE (Division 4 - Girls) 6
    FLK Wind Storm 0
 
Saturday, September 21, 2019 @ 9:15am
Final
    G R Gazelles 1
BANDITS (Division 4 - Girls) 6
 
Saturday, September 21, 2019 @ 9:15am
Final
    ALL SAINTS 5
BLUE LIGHTNING (Division 3 - Girls) 4
 
Saturday, September 21, 2019 @ 9:15am
Final
WONDER GIRLS (Division 5 - Girls) 2
    G R Ravens 4
 
Saturday, September 21, 2019 @ 9:15am
Final
    G R Red Raiders 5
AVALANCHE (Division 5 - Girls) 2
 
Sunday, September 15, 2019 @ 3:00pm
Final
    MAY Storm 1
STRIKERS (Division 5 - Boys) 6
 
Sunday, September 15, 2019 @ 3:00pm
Final
HEAT (Division 5 - Boys) 4
    MAY Torpedoes 0
 
Sunday, September 15, 2019 @ 3:00pm
Final
    MON Adams 2
HAMMERS (Division 4 - Boys) 5
 
Sunday, September 15, 2019 @ 3:00pm
Final
    P R Burrow Owls 2
BULLS (Division 5 - Boys) 1
 
Sunday, September 15, 2019 @ 3:00pm
Final
FIRE (Division 5 - Boys) 6
    P R Elf Owls 2
 
Sunday, September 15, 2019 @ 3:00pm
Final
    ROC Midnight Mowers 2
PISTONS (Division 2 Coed) 2
 
Sunday, September 15, 2019 @ 1:00pm
Final
    MAY Kicks 3
TORNADO (Division 5 - Boys) 4
 
Sunday, September 15, 2019 @ 1:00pm
Final
CANNONS (Division 4 - Boys) 6
    MON Buonocore 2
 
Sunday, September 15, 2019 @ 1:00pm
Final
RAMS (Division 3 - Boys) 1
    HAW Blue Devils 4
 
Sunday, September 15, 2019 @ 1:00pm
Final
    RID Mustangs 1
SHARKS (Division 4 - Boys) 6
 
Sunday, September 15, 2019 @ 1:00pm
Final
CHARGERS (Division 4 - Boys) 1
    FLN Reds 2
 
Sunday, September 15, 2019 @ 1:00pm
Final
    MAH Broncos 1
SABRES (Division 3 - Boys) 2
 
Sunday, September 15, 2019 @ 1:00pm
Final
    MAY United 3
TIMBERS (Division 5 - Boys) 5
 
Saturday, September 14, 2019 @ 11:00am
Final
BANDITS (Division 4 - Girls) 2
    HOH Eagles 2
 
Saturday, September 14, 2019 @ 11:00am
Final
    ALL SPIRIT 1
GALAXY (Division 5 - Girls) 6
 
Saturday, September 14, 2019 @ 11:00am
Final
GOAL CATS (Division 4 - Girls) 5
    ROC Rebels 3
 
Saturday, September 14, 2019 @ 11:00am
Final
    MAY Revolution 4
TOUGHKIDS (Division 4 - Girls) 2
 
Saturday, September 14, 2019 @ 9:15am
Final
    FLN Cruisers 8
THUNDERBOLTS (Division 3 - Girls) 3
 
Saturday, September 14, 2019 @ 9:15am
Final
BLUE LIGHTNING (Division 3 - Girls) 0
    FLN Wave Runners 5
 
Saturday, September 14, 2019 @ 9:15am
Final
    P R Sooty Owls 1
ICE (Division 4 - Girls) 2
 
Saturday, September 14, 2019 @ 9:15am
Final
AVALANCHE (Division 5 - Girls) 5
    FLN Surf 8
 
Saturday, September 14, 2019 @ 9:15am
Final
    MAY Starlets 0
WONDER GIRLS (Division 5 - Girls) 5
 
Saturday, September 14, 2019 @ 9:15am
Final
CLASH (Division 5 - Girls) 2
    ROC Sky Blue Nugget 0
 
Sunday, September 8, 2019 @ 3:00pm
Final
    OAK Team 2 3
CANNONS (Division 4 - Boys) 3
 
Sunday, September 8, 2019 @ 3:00pm
Final
PISTONS (Division 2 Coed) 3
    G R Rockers 2
 
Sunday, September 8, 2019 @ 3:00pm
Final
TIMBERS (Division 5 - Boys) 6
    MON Dugan 2
 
Sunday, September 8, 2019 @ 3:00pm
Final
STRIKERS (Division 5 - Boys) 6
    MON Aiello 9
 
Sunday, September 8, 2019 @ 3:00pm
Final
TORNADO (Division 5 - Boys) 5
    MON Lee 6
 
Sunday, September 8, 2019 @ 3:00pm
Final
    MON Khosla 4
FIRE (Division 5 - Boys) 6
 
Sunday, September 8, 2019 @ 3:00pm
Final
    MON Deyring 1
HEAT (Division 5 - Boys) 0
 
Sunday, September 8, 2019 @ 1:00pm
Final
    MON Amir 1
CHARGERS (Division 4 - Boys) 3
 
Sunday, September 8, 2019 @ 1:00pm
Final
HAMMERS (Division 4 - Boys) 2
    MON Remmert 4
 
Sunday, September 8, 2019 @ 1:00pm
Final
SHARKS (Division 4 - Boys) 6
    ROC Missiles 1
 
Sunday, September 8, 2019 @ 1:00pm
Final
SABRES (Division 3 - Boys) 1
    HAWBluStallion 5
 
Sunday, September 8, 2019 @ 1:00pm
Final
    OAK Esak 2
RAMS (Division 3 - Boys) 6
 
Sunday, September 8, 2019 @ 1:00pm
Final
    MON Vozzolo 5
BULLS (Division 5 - Boys) 3
 
Saturday, September 7, 2019 @ 11:00am
Final
THUNDERBOLTS (Division 3 - Girls) 1
    MAH Thunder Birds 4
 
Saturday, September 7, 2019 @ 11:00am
Final
    P R White Owls 2
BANDITS (Division 4 - Girls) 5
 
Saturday, September 7, 2019 @ 11:00am
Final
GALAXY (Division 5 - Girls) 7
    FLN Mariners 2
 
Saturday, September 7, 2019 @ 11:00am
Final
WONDER GIRLS (Division 5 - Girls) 3
    G R Leopards 1
 
Saturday, September 7, 2019 @ 11:00am
Final
    MAY Galaxy 5
CLASH (Division 5 - Girls) 5
 
Saturday, September 7, 2019 @ 9:15am
Final
ICE (Division 4 - Girls) 8
    HOH Falcons 3
 
Saturday, September 7, 2019 @ 9:15am
Final
TOUGHKIDS (Division 4 - Girls) 0
    MON Fuschetto 3
 
Saturday, September 7, 2019 @ 9:15am
Final
    W-R Fallon 8
BLUE LIGHTNING (Division 3 - Girls) 3
 
Saturday, September 7, 2019 @ 9:15am
Final
    MAY Suns 1
AVALANCHE (Division 5 - Girls) 4
 
Saturday, September 7, 2019 @ 9:15am
Final
    W-R Kedersha 7
GOAL CATS (Division 4 - Girls) 6